Type Here to Get Search Results !

Ads

Şahmaran Dizi izle | konusu | netflix izle

 

Dizi hakkında

20 Ocak 2023’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix Türkiye orijinal içeriğidir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizi, macera, dram ve fantastik türünde yer alıyor.

Dizinin yönetmenliğini Umur Turagay üstlenirken, senaryosunu Pınar Bulut kaleme aldı.

Dizinin oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya, Burak Deniz, Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Ebru Özkan, Mert Ramazan Demir, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük ve Mehmet Bilge Aslan gibi isimler yer alıyor.

Dizi Adana, Muğla ve Mersin’de çekildi.

Dizinin bölümleri 60 ila 46 dakika arasında değişkenlik gösteriyor.

Şahmaran dizisi konusu

Dizinin konusu, Öğretim görevlisi olan Şahsu, mesleği gereği Adana’ya gider. Hayatındaki bu değişiklik onun, yıllar önce annesini terk eden büyükbabasıyla yüzleşmeye karar vermesine de yol açar. Şahşu bu yolculukta kendisini, Şahmaran’ın soyundan gelen ve Mar adı verilen sıradışı ve gizemli bir topluluğun içinde bulur. Mar ırkı, aşkın ve bilgeliğin sembolü olan Şahmaran efsanesine inanmaktadır ve Şahsu’nun gelişiyle onlar tarihi kehanetin tamamlanmasını bekler. Şahsu’nun geçmişin hesabını sormak için çıktığı bu yolculukta Maran ile yollarının kesişmesiyle hayatı bambaşka bir hal alır.

Şahmaran dizi oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya, Burak Deniz, Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Ebru Özkan, Mert Ramazan Demir, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük ve Mehmet Bilge Aslan gibi isimler yer alıyor.

Serenay Sarıkaya – Şahsu
Burak Deniz – Maran
Mustafa Uğurlu
Mahir Günşiray
Ebru Özkan
Mert Ramazan Demir
Hakan Karahan
Elif Nur Kerkük
Mehmet Bilge Aslan

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.