Type Here to Get Search Results !

Ads

49 Filmi (2023) Filmi izle | Konusu | Oyuncuları | Vizyon Tarihi

 

Türkiye’nin yakın tarihinde yer alan gerçek bir olaydan esinlenilen 2023 yapımı sinema filmidir. Yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği filmin senaryosu İlker Arslan ve Barış Erdoğan tarafından kaleme alındı. Filmde, DEAŞ’ın 2014 yılında Musul’da yer alan Türkiye başkonsolosluğu çalışanlarını rehin alması ile kurtarma operasyonu düzenleyen MİT’in gerçek hikayesi anlatılıyor. Filmin başrolünde “İyi Ki Varsın Eren” filminde rol alan İsmail Hacıoğlu yer alıyor. Çekimleri Kilis, Gaziantep ve İstanbul’da gerçekleştirilen film toplam 120 dakikadan oluşuyor. Yapımını CNP Film’in üstlendiği aksiyon ve dram türünde yer alan film 20 Ocak 2023’de vizyondaki yerini alacak.

49 Filmi Konusu

Film, 2014 yılında DEAŞ’ın Musul’u işgalinin ardından, Türkiye Başkonsolosluğu’nda esir alının 49 çalışanı kurtarmak için zorlu bir operasyona girişen MİT mensuplarının hikayesini konu alıyor. 2014 yılında binlerce kişinin yer aldığı DEAŞ gücü, Irak’ın Musul kentine saldırı düzenler. Yerel güvenliğin direnmemesi sonucu DEAŞ, Musul’u işgal eder. DEAŞ militanları, Musul’da yer alan Türkiye Başkonsolosluğu’na düzenledikleri saldırı sonucu 49 personeli rehin alır. Bu olay üzerine MİT mensupları, esir alınan Türk vatandaşlarını kurtarabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

49 Filmi Oyuncuları

Filmin oyuncu kadrosunda “Ayla” ve “İyi Ki Varsın Eren” isimli filmlerde rol alan başarılı oyuncu Ismail Hacıoğlu yer alıyor. Ayrıca “Gelincik” filminde rol alan Hande Doğandemir’in yanı sıra Kerem Alışık, Doğukan Polat, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin, Merve Altınkaya ve Bade Arazlı gibi isimlerde filmde rol alıyor.

Karakterleri

Ismail Hacıoğlu – Oğuz
Hande Doğandemir – Sahra
Kerem Alışık – Ekrem Başkan
Doğukan Polat – Zeki
Sinan Tuzcu – Ebu Ferec
Hasan Küçükçetin – Kasap
Merve Altınkaya
Bade Arazlı

Film Fragmanı

49 film, 49 film 2023, 49 film başrolü, 49 film bütçe, 49 film fragman, 49 film imdb, 49 film izle, 49 film konusu, 49 film ne zaman çıkacak, 49 film ne zaman vizyona girecek, 49 film nerede çekildi, 49 film oyuncuları, 49 film vizyon tarihi, 49 film yönetmeni, 49 film yorumları, 49 filmi
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.